Category Archives: FOPT Archiwum

Działania Fundacji FOPT Archiwum

Warszawiacy Warszawiakom – tworzenie aniołków

Published by:

Projekt Warszawiacy Warszawiakom

W Klubie Dobre Flow przy ul. Kawęczyńskiej 16 odbyło się ostatnie spotkanie wspólnego tworzenia aniołków na Wigilię Miejską 2018. 

AWfopt
AWfopt
« 1 z 12 »

Warsztaty finansowane z funduszy Miasta Stołecznego Warszawy.

Działania Fundacji FOPT Archiwum

Fotorelacja z Eventu Kulturalnego na ul. Grenadierów w Warszawie

Gallery Published by:

« 1 z 3 »
Artyści dla FOPT Działania Fundacji FOPT Archiwum

ZOFIA I JAN KUBICCY

Published by:

Pomysłodawcy i założyciele Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza. Z Fundacją złączeni od początku jej powstania. Twórcy,  pedagodzy, animatorzy kultury, kuratorzy wystaw.


A PRZEDE WSZYSTKIM RZEŹBIARZE


Zofia Kubicka

Absolwentka  Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby, Pedagogiki na PWSZ w Ciechanowie , Doradztwa Zawodowego  w WSNS w Lublinie.

Jej prace znajdują się przeważnie w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą – Hiszpania, Stany Zjednoczone, Włochy, Anglia.

Niejednokrotnie łączy techniki aby uzyskać efekt obrazu w rzeźbie. Nie rzeźbi dzieł realistycznych lecz ich złudzenie tak dobre, iż odbiorcy jej prac odnoszą wrażenie obcowania z energią istnienia.

Tworzy figuratywne rzeźby ogrodowe, portrety i małe formy rzeźbiarskie.

Portfolio


Jan Kubicki – Prezes FOPT

Dyplom ASP w Warszawie Wydział Rzeźby w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego 

Autor wielu akcji artystycznych ukierunkowanych na współczesną wizję człowieka. Artysta realizuję projekty rzeźbiarskie i artystyczne w różnych przestrzeniach publicznych. Jego prace wychodzą poza granice tradycyjnie rozumianej formy rzeźbiarskiej. W swoich działaniach łączy różne formy sztuki często angażując widza we własną przestrzeń twórczą. Społeczny aspekt wypowiedzi artystycznej jest głównym narzędziem którym posługuję się artysta opisując  otaczające go wyzwania plastyczne. Członek ZPAP.

Portfolio


Działania Fundacji FOPT Archiwum

Chodź na Pragę

Published by:

Chodź na Pragę to tytuł eventu kulturalnego, który się odbył 29 września 2018 roku w ramach działań promocyjnych

Bouygues Immobilier Polska.

Przy ul. Grenadierów 30B, przy inwestycji ICONE, nasza Fundacja zorganizowała plenerowe wydarzenie kulturalne, celem którego była integracja społeczna poprzez działania twórcze i przybliżenie idei Bouygues Immobilier Polska.

Goście mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach twórczych, takich jak : odciski dłoni w płaskorzeźbie, warsztat malarski , ceramiczny czy układania mozaiki. Goście mogli zasmakować w praskich domowych potrawach z grilla, posłuchać muzyki zespołów Seks i Warszawiacy oraz uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach i konkursach.

Aktualności Działania Fundacji FOPT Archiwum Wystawy

Fotorelacja z wystawy 4ELEMENTY-ŻYWIOŁY, oraz z performance.

Gallery Published by:

Wystawa rysunku i malarstwa została przedłużona do 20-ego września 2018 roku.

Za nami działania artystyczne z Cyklu Sztuka w Działaniu- 4 Elementy.

Na papierze ułożonym w kształcie równoramiennego krzyża, którego ramiona kierowały się w kierunkach : północ, południe, wschód, zachód, uczestnicy happeningu malowali mandalę kolorów. Cztery kierunki, cztery żywioły które wpływają na nasze codzienne odczuwanie świata

.

38403348 10214943108484491 7267594413025525760 n
38403348 10214943108484491 7267594413025525760 n
H10
« 1 z 22 »

 

Działania Fundacji FOPT Archiwum Wystawy

Z cyklu 10 wystaw na 10-lecie FOPT STAN RZECZYWISTY

Gallery Published by:

4 Maja w Centrum Kreatywności przy ulicy Targowej odbył się wernisaż rozpoczynający pierwszą z serii wystaw związanych z świętowaniem 10-lecia działalności fundacji.
Wystawiane były prace Grupy Artystów Stanu Rzeczywistego- twórców mających swoje pracownie na Pradze.

Wystawy grupy Stan Rzeczywisty są zawsze interdyscyplinarne i prezentowane są na nich dzieła różnych kierunków myślenia artystycznego. Prezentowane jest malarstwo, fotografia,grafika i rzeźba.
To co charakteryzuję ową grupę artystyczną to wielokierunkowość  odbioru współczesnej rzeczywistości i wielokierunkowość prezentacji dzieł. Na wystawie  można zobaczyć malowane fotograficznym światłem Julity Delbar, strukturalne i energetyzujące pejzaże Edyty Dzierż, Malarstwo gestu Magdaleny Hajnosz, pop-artowe rzeźby Jana Kubickiego czy zatrzymane w subtelnym geście  rzeźby Zofii Kubickiej. Można zobaczyć symboliczne, wyrafinowane grafiki Leszka Gęsiorskiego czy też wreszcie malarstwo inspirowane quick news Joanny Świerczyńskiej.

Grupa Stan Rzeczywisty

 • Luty 2019
  P W Ś C P S N
  « Sty    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728