ODKRYWANIE SZTUKI Z MISTRZEM 2020

Spread the love
Odkrywanie Sztuki z Mistrzem 2020 to projekt obejmujący 3 duże cykle wykładowo – warsztatowe dla dzieci i młodzieży z terenu Warszawy, które w ramach Lato w Mieście spędzają czas letni w stolicy. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży pozostającej w warszawie w czasie letnich wakacji jako dwugodzinne zajęcia ( wykład + warsztat)
Liczba uczestników poszczególnych zajęć od 6-10 osób.  
Miejsce realizacji zadania – K&K Art Galeria Sztuki. Na poszczególnych zajęciach artyści pracując z młodzieżą w formie indywidualnych korekt zwrócą szczególną uwagę na rozbudzenie twórczej percepcji, oraz ćwiczenie niekonwencjonalnych sposobów auto ekspresji. Autorskie opracowanie i prowadzenie poszczególnych zajęć zapewni ciekawą i niepowtarzalną atmosferę twórczą. Założeniem priorytetowym zadania „Odkrywanie Sztuki z Mistrzem 2020” jest przybliżenie zagadnień sztuki poprzez aktywne uczestnictwo w tworzeniu dzieła / aktywizacja myślenia twórczego/.
WARSZTATY W CYKLACH
  Cykl warsztatowy I – Człowiek w sztuce. Oswajamy anatomię.
Warsztat 1 – Konstrukcja Człowieka , kanon moda przez wieki. Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz warsztaty rysunku budowania postaci. Obszar tematyczny – Budowa szkieletu człowieka, proporcje, przykłady w malarstwie i rzeźbie na przełomie wieków. Warsztat 2 – Spojrzenie poprzez czas. Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz warsztaty portretu ( malarstwo) budowania głowy. Obszar tematyczny – Budowa oka człowieka, proporcje twarzy, przykłady w malarstwie i rzeźbie na przełomie wieków. Warsztat 3 – Anima – mięśnie i ruch Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz warsztaty (ćwiczenia tworzenia animy ). Obszar tematyczny – Mięśnie człowieka i ich znaczenie w ruchu, przykłady we malarstwie popartu i animy. Cykl warsztatowy II – Życie na papierze Warsztat 1 – Jak powstaje papier Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz warsztaty wytwarzania papieru. Obszar tematyczny – Co to jest papier i jak powstaje. Warsztat 2 – Bądź jak Gutenberg. Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz mini warsztaty drukarskie ( tworzymy słowa). Obszar tematyczny – Jak powstawał druk, przykłady w malarstwie i rzeźbie na przełomie wieków. Warsztat 3 – Ilustracja dziecięca. Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz warsztaty (Tworzymy ilustrację książkową ). Obszar tematyczny – Sztuka w bajce, przykłady w sztuce. Cykl warsztatowy III – Idąc w przestrzeń. Warsztat 1. Światło które kształtuje bryły. Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz warsztaty rysunku światłocienia. Obszar tematyczny – Światło, cień , półcień i ich rola w sztuce, przykłady w malarstwie, rysunku i rzeźbie na przełomie wieków. Warsztat 2. – Rzeźbimy w przestrzeni. Zajęcia obejmują wykład z prezentacją multimedialną oraz warsztaty odcisku negatywowego. Obszar tematyczny – Powstawanie płaskorzeźby, przykłady w sztuce od starożytności po czasy współczesne. Nasze zajęcia dostosowujemy do do wiekowych potrzeb i rozwoju odbiorców.Warsztaty trwają od godz. 10.00 do 12.00
REZERWACJE DLA GRUP E-MAIL: FUNDACJAOPT@GMAIL.COM LUB TEL.: +48 790258878, 570296075

TERMINY POSZCZEGÓLNYCH WARSZTATÓW
Lipiec
– 27 lipca –  Konstrukcja Człowieka , kanon moda przez wieki
– 28 lipca –  Spojrzenie poprzez czas.
– 29 lipca –  Rzeźbimy w przestrzeni.
– 30 lipca –  Światło które kształtuje bryły.
– 31 lipca –  Ilustracja dziecięca.
Sierpień
– 3 sierpnia – Bądź jak Gutenberg.
– 4 sierpnia –  Światło które kształtuje bryły.
– 5 sierpnia-  Anima – mięśnie i ruch
– 6 sierpnia –  Rzeźbimy w przestrzeni.
– 7 sierpnia –  Konstrukcja Człowieka , kanon moda przez wieki
– 10 sierpnia –  Jak powstaje papier
-11 sierpnia –  Bądź jak Gutenberg.
– 12 sierpnia-  Jak powstaje papier
– 13 sierpnia-  Konstrukcja Człowieka , kanon moda przez wieki
– 14 sierpnia –  Ilustracja dziecięca.
-17 sierpnia-   Jak powstaje papier
– 18 sierpnia-  Światło które kształtuje bryły.
-19 sierpnia-  Spojrzenie poprzez czas.
-20 sierpnia-  Anima – mięśnie i ruch
– 21 sierpnia –  Konstrukcja Człowieka , kanon moda przez wieki
– 24 sierpnia-  Bądź jak Gutenberg.
– 25 sierpnia – Rzeźbimy w przestrzeni.
– 26 sierpnia-  Ilustracja dziecięca.
– 28 sierpnia-  Spojrzenie poprzez czas.
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY


FOPT – srtona web

www.opt-art.blogspot.com
tel.+48 790258878

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *