Zdjęcia z obozów twórczych

Spread the love

Zdjęcia z obozów twórczych

Gościmy z projektem w Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej,, Julin ” im. H. i I. J. Paderewskich w Kaliskach obok pięknego pałacu państwa Paderewskich. Tutaj wspólnie poznajemy historię miejsca i postać Heleny Paderewskiej. Półmetek pierwszego obozu twórczego z projektu Lalki Heleny Paderewskiej zaskakuje nas wszystkich. Tyle już za nami. Pełną parą ruszyły zajęcia teatralne, lalkarskie i scenograficzne. Młodzież jest wspaniała i oddana całej tworzonej idei stworzenia opowieści teatralnej o lalkach które ratowały życie. Poznajemy postać i działalność patriotyczna pani Heleny Paderewskiej. Zaczynamy, poprzez aktywne uczestnictwo, rozumieć bohaterskie postawy i klimat tamtych czasów. Przed I Wojną Światową zwaną ongiś Wielką wojną i okres pełen poświęcenia dla sierot i ofiar tej wojny, oraz czasu walki o odzyskanie niepodległości. 

Zdjęcia z turnusu II

Spektakle: W pałacyku Heleny i Ignacego Jana Paderewskich w Kaliskach i Domu Kultury w Łochowie. Spektakle odbyły się w dniach :

  • 27-07-2019 w Pałacyku Paderewskich w Kaliskach 
  • 28-07-2019 w Domu Kultury w Łochowie

Tym razem wycieczka do Warszawy śladami iluzji i lalek. 

Śladami etnografii Węgrowa i okolic. I znów jesteśmy w Muzeum etnograficznym w Zabrzyńcu, na farmie zwierząt i w Okolicach zamku Liwca.

Czas na pracę i zabawę.

Turnus 1