Artyści dla FOPT Działania Fundacji Wystawy

Granica – Mózg Performance Jan Kubicki , występ zespołu SEKS

Video Published by:

Chromosomy sztuki  c.d.

Projekt finansowany z środków MKiDzN w programie KULTURA DOSTĘPNA 2018

 

Artyści dla FOPT Działania Fundacji Wystawy

Pokaz tworzenia monotypii pani Katarzyny Orthwen

Published by:

« 1 z 14 »
Działania Fundacji Wystawy

Fotorelacja z wystawy malarstwa Katarzyny Orthwein – Niech żyję bal

Gallery Published by:

Aktualności Działania Fundacji Wystawy

Niech żyje bal ! – wystawa malarstwa Katarzyny Orthwein

Published by:

Katarzyna Orthwein

malarstwo

NIECH ŻYJE BAL !

Serdecznie zapraszamy na wystawę pani Katarzyny Orthwein pt. „ Niech żyje bal!” – kończącą projekt Chromosomy Sztuki , współfinansowany z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Dostępna.

Pani Katarzyna Orthwein to artystka z wieloletnim dorobkiem artystycznym, mająca na kącie wiele wystaw indywidualnych, oraz wiele nagród za działalność artystyczną.

Jest malarką „ radości życia” Na wystawie zobaczymy obrazy przedstawiające sceny Karnawału. Jest to Karnawał ponadczasowy, mistyczny i ulotny. Karnawał zachłanny i nienasycony. Obrazy przenika ekspresyjność koloru. Odczuwamy subtelne rozedrganie kształtów i kierunków podkreślających dodatkowo baśniową atmosferę balu. Oto radość chwili, jak kadry fotograficzne złapane w chwilach radości i odurzenia.

Wystawa „Niech żyje bal!” wprowadza w świat magicznych doznań a autorka wręcz, ożywa w widzu wyobraźnię. Zostaje on mimowolnie wchłonięty przez trwająca na płótnie zabawę.

Wystawa trwa do 12 stycznia 2019 roku

Wernisaż dnia 29-12-2018 roku o godz. 18.00

Miejsce wystawy: Pasaż Konesera, Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 2, 03-736 Warszawa

( wejście od ul. Białostockiej)

Zapraszamy jednocześnie na pokaz tworzenia monotypii, który odbędzie się w ramach wystawy 4 stycznia 2018

Aktualności Artyści dla FOPT Działania Fundacji Wystawy

Chromosomy sztuki – Granica _ Jan Kubicki

Published by:

W ramach projektu pod wspólnym tytułem: Chromosomy Sztuki przedstawiamy kolejnego współczesnego artystę Tym razem zapraszamy na wystawę i cykl performance rzeźbiarza Jana Kubickiego pod wspólnym tytułem Granica.
Autor odpowiada na pytania o kres/ granicę możliwości fizycznych lub psychicznych człowieka. Czym jest granica psychologiczna, moralna jaką stawiamy sobie w życiu. w Co przekłada się na granice jakie stawiamy sobie przed sobą, przed innymi względem siebie w różnych mechanizmach działania. Codzienność umyka – autor chcę zwrócić uwagę na te proste schematy wyborów granic. Wraz z uczestnikami poszczególnych performance-ów pokazuje to ciągłą próbę koncentracji uwagi na ich przeżyciach, wyobrażeniach oraz procesie odczuwania. Osobowość osób biorących udział w zdarzeniu rozpatruje z różnych stron, obserwując ich zachowanie w powiązaniu z sytuacją społeczną i obyczajową. To w jaki sposób rozwinie się sytuacja jest zależna od granic jakie każdy z nas ma w sobie. Nabytych poprzez proces wychowawczy lub w bardziej lub mniej świadomy sposób.
Wybór przestrzeni w której to zdarzenie będzie się odbywało, czas , chwila zatrzymania i wspólny stół będą pretekstem do działania i rozmowy. Gra planszowa stanie się zachętą do gry przy wspólnym stole i rozmowy. Widzowie to ludzie którzy albo nie mają odwagi mówić w miejscu publicznym o swoich rozterkach i z granicami albo dla nich jest za późno by przystąpić do gry . Autor zamknie graczy w sześcianie .
Pierwszej bryle określającej ograniczoną przestrzeń. Kolejne bryły -zdarzenia powstaną w trakcie kolejnych performance-ów autora. W ten sposób wystawa zapełniać się będzie obiektami . Zapraszamy na badanie , wraz z autorem, poszczególnych obiektów – granic psychofizycznych i odpowiedź na pytanie: Gdzie jest GRANICA o ile jest !!!!!!.

Najważniejsza pozostanie jednak przestrzeń wypełniona mózgiem, wrażeniami, ruchem, kolorem , wszystkimi tymi bodźcami które wychwytuje, i przetwarza nasza głowa.

Zapraszamy na żywą wystawę i  performance w ramach Sztuka w działaniu :

 1. Gra, maski, sztuka, Mózg- 22 grudnia
 2. Mózg – pokaz multimedialny i koncert

działania  rozpoczynamy o godz. 18.00

Działania Fundacji FOPT Archiwum

Warszawiacy Warszawiakom – tworzenie aniołków

Published by:

Projekt Warszawiacy Warszawiakom

W Klubie Dobre Flow przy ul. Kawęczyńskiej 16 odbyło się ostatnie spotkanie wspólnego tworzenia aniołków na Wigilię Miejską 2018. 

AWfopt
AWfopt
« 1 z 12 »

Warsztaty finansowane z funduszy Miasta Stołecznego Warszawy.

Działania Fundacji FOPT Archiwum

Fotorelacja z Eventu Kulturalnego na ul. Grenadierów w Warszawie

Gallery Published by:

« 2 z 3 »
Aktualności Działania Fundacji

Warszawiacy warszawiakom

Published by:

Już za około 4 tygodnie w Warszawie na ul. Ząbkowskiej tj. 16 grudnia 2018 r. odbędzie się XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne.

Już dziś zapraszamy Warszawiaków na to wydarzenie i zaczynamy wielkie odliczanie…

Poczujecie się jak w domu… przy stole z białym obrusem, pysznym jedzeniem, przy brzmieniu najpiękniejszych kolęd…i życzliwymi ludźmi obok…

Będą również prezenty, które Warszawiacy przygotują z sercem dla innych Warszawiaków podczas warsztatów twórczych prowadzonych przez warszawskie organizacje pozarządowe.

Odwiedź nas w wybranym przez Ciebie terminie, weź rodzinę, stwórz coś pięknego – Anioła , biżuterię, bombkę na choinkę, piękny świecznik na zimowe dni a może pachnące lawendowe woreczki.

Przyjdź do nas i zrób prezent od serca… dziel się życzliwością, zarażaj nią innych, dawaj radość…

To ten szczególny czas kiedy oprócz zapachu pomarańczy i cynamonu w powietrzu unosi się miłość, radość, spokój i nadzieja…

Odwiedź nas….Zapraszamy na ręczne tworzenie aniołków na choinkę

Miejsce ostatniego spotkania

11.12.2018, godz.14:00- 16:00,  Klub Dobre Flow , ul. Kawęczyńska 16, 03-754 Warszawa

 • Luty 2019
  P W Ś C P S N
  « Sty    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728